در جلسه ششم شورای صنفی نمایش که یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه در خانه سینما برگزار شد، قرارداد سرگروهی فیلم‌های «آبی روشن»، «خجالت نکش ۲» و «کوچه ژاپنی‌ها» به ثبت رسید.

براین اساس فیلم سینمایی «آبی روشن» به کارگردانی بابک خواجه پاشا و تهیه‌کنندگی سید محمدحسین میری با پخش «شهرفرنگ» به سرگروهی سینما فرهنگ اکران خواهد شد.

این فیلم که در جشنواره فجر سال قبل رونمایی شده بود، دومین ساخته بابک خواجه‌پاشا است که در آن بازیگرانی مانند مهران احمدی، مهران غفوریان، سارا حاتمی، مرتضی امینی‌تبار، روح‌الله زمانی، علی‌اکبر اصانلو و کاظم هژیرآزاد بازی کرده‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: کشف یک فیروزه‌ی کمیاب زندگی یونس که صاحب معدن، معتمد و بزرگ شهر است را وارد مسیر مخاطره‌آمیزی می‌کند.

فیلم سینمایی «خجالت نکش ۲» به کارگردانی رضا مقصودی و تهیه‌کنندگی سید امیر پروین حسینی نیز با پخش «فیلمیران» به سرگروهی پردیس سینمایی آزادی روی پرده می‌رود. این فیلم پس از نسخه نخست که مورد توجه قرار گرفت، با عنوان «جدایی قنبر از صنم» آماده نمایش شده بود.

از بازیگرانی که در آن حضور دارند و تاکنون اسامی آن‌ها منتشر شده به شبنم مقدمی، احمد مهرانفر، میثاق جمشیدی، سعید امیرسلیمانی، بهرنگ علوی و بهاره کیان افشار می‌توان اشاره کرد.

فیلم سینمایی «کوچه ژاپنی‌ها» به کارگردانی امیرحسین ثقفی و تهیه کنندگی علی اکبر ثقفی نیز به سرگروهی پردیس سینمایی مگامال روانه اکران می‌شوند.

این فیلم شهریور سال قبل هم یک بار آماده اکران شده بود که به تعویق افتاد. سازندگان «کوچه ژاپنی‌ها» دو سال قبل متقاضی شرکت در جشنواره فیلم فجر بودند که با مجوز نگرفتن از شورای پروانه نمایش نتوانستند به این رویداد سینمایی برسند، در حالی که فیلم نظر مثبت برخی اعضای هیأت انتخاب جشنواره فجر را جلب کرده بود. مجید مظفری، فرهاد قائمیان، پیام احمدی‌نیا، رضا یزدانی، علی اوجی، شیدا یوسفی، نیکی مظفری، نفس بازغی و شقایق فراهانی در «کوچه ژاپنی‌ها» بازی کرده‌اند.

در خلاصه داستان آن هم آمده است: «تو نمیتونی با پول همه چیز و همه کس و بخری یه روزی یه جایی یه شب یه وقتی یکی بالا سرته، کوچه ژاپنی‌ها.»

منبع: سینما اعتماد

پیشنهادی باخبر