از دیدار مجدد با تونالی خوشحالم

پیولی: پیشرفت برای میلان در لیگ قهرمانان یعنی صعود به فینال؛ ناکامی های دربی روی شانه هایم سنگینی می کند

استفانو پیولی

سرمربی روسونری تیمش را آماده نبرد با کلاغ‌ها می‌کند

استفانو پیولی در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل نیوکاسل در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شد.

طرفداری | میلان و نیوکاسل در دور اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا فردا به مصاف هم می‌روند. روسونری که رقابت‌های سری آ را با کسب 4 پیروزی پیاپی توفانی آغاز کرد، شنبه در هفته پنجم متحمل یک شکست سنگین مقابل اینتر شد و با باخت به استقبال بازی با نیوکاسل می‌رود. استفانو پیولی، سرمربی میلان بابت بازگشت لیگ قهرمانان اروپا خوشحال است و معتقد است پیشرفت برای میلان به منزله صعود به فینال این رقابت‌ها است. پیولی هم‌چنین قسمتی از مصاحبه خود را به ساندرو تونالی، هافبک سابق روسونری که اکنون در نیوکاسل توپ می‌زند اختصاص داد. صحبت‌های این سرمربی 57 ساله را در ادامه می‌خوانید.

  • پس از شکست مقابل اینتر، چگونه برای این بازی آماده می‌شوید؟

ما باید تغییر کنیم؛ صادقانه بگویم هضم آن شکست آسان نبود. دربی برای ما بد گذشت، در حالی که انتظارات زیادی داشتیم. باخت در دربی ناامیدی بزرگی برای ما بود. اما خوشبختانه لیگ قهرمانان اروپا از راه رسیده است؛ این مهم است که شروع خوبی در این رقابت‌ها داشته باشیم. 

من خیلی چیزها را پشت سر گذاشته‌ام؛ لحظات خوب و هم‌چنین لحظات بدی را سپری کرده‌ام. ناکامی های دربی روی شانه هایم سنگینی می کند و برای جبران آن نتیجه هر کاری می کنم.

می‌دانم که مربی تیم قدرت‌مندی هستم؛ می‌دانم که این تیم توانایی واکنش دادن به شکست‌ها را دارد. هوادارانمان سال گذشته حتی در مواقعی که همواره بد بازی می‌کردیم، همیشه از ما حمایت کردند. من به آن‌ها مدیونم چرا که بیش از هر مربی دیگری در دربی‌ها شکست خورده‌ام. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا فصل خوبی رقم بزنیم.

  • آیا میلان می‌تواند نسبت به فصل گذشته در لیگ قهرمانان اروپا پیشرفت کند؟

پیشرفت برای میلان در لیگ قهرمانان اروپا به معنی رسیدن به فینال است. ما باید گام به گام پیش برویم. هدف اول صعود از مرحله گروهی است. در گروه متعادل و متوازنی قرار داریم؛ شاید شانس پاری سن ژرمن یک مقدار برای صعود بیش‌تر باشد، اما به طور کلی این گروه شامل تیم‌هایی است که هر کدام می‌تواند از دیگری امتیاز بگیرد. 

  • نیوکاسل؟

آن‌ها یک تیم کلاسیکِ انگلیسی به نظر می‌رسند؛ تیمی با قابلیت پرس سنگین و فیزیک بدنی عالی. آن‌ها 5 بازیکن با قد بالای 1/90 متر در تیم خود دارند و هم‌چنین کیفیت بازی این تیم بالا است. بنظرم نیوکاسل تیمی ساخته که تلاش می‌کند در لیگ قهرمانان اروپا بدرخشد.

  • ملاقات دوباره با ساندرو تونالی؟

از دیدار مجدد با تونالی خوشحال خواهم شد. این بازی برای او بسیار احساسی خواهد بود. ما قبل و بعد از بازی فردا با او دوست خواهیم بود. برای تونالی بهترین آرزوها را می‌کنم. 

 

پیشنهادی باخبر