مهم ترین تاکتیک النصر برای گلزنی به پرسپولیس؛ شوت!

تاکتیک النصر برای گلزنی به پرسپولیس

به نظر می رسد اصلی ترین تدبیر بازیکنان النصر برای باز کردن دروازه پرسپولیس شوت زنی خواهد بود.

به گزارش طرفداری، اگرچه بازیکنان بزرگ و تکنیکی در تیم النصر توپ می زنند که هرکدام توانایی دریبل حریف مقابل خود را دارند اما تردیدی نیست که هافبک ها و مدافعان پرسپولیس نیز به این راحتی ها دریبل نمی خورند و بردن مصاف نفر به نفر با آن ها سخت است. حداقل طی چند فصل اخیر کمتر دیده ایم بازیکنان حریف قادر باشند هافبک ها و به ویژه مدافع کناری یا دفاع های مرکزی پرسپولیس را دریبل زده و به راحتی از آن ها عبور کنند. به تمام این ها اضافه کنید پرسپولیسی ها هیچ وقت با یک بازیکن به سراغ فرد صاحب توپ نمی روند!

تدبیر بعدی النصری ها برای باز کردن دروازه پرسپولیس، پاس های کوتاه و بلند برای رسیدن به فضاهای مهم خط دفاعی یا به قول فوتبالی ها درهای طلایی خط دفاعی سرخ های پایتخت است که بی شک با این تدبیر هم کار به آسانی محقق نمی شود. روی پاس های بلند و قطری، مدافعان کناری پرسپولیس خیلی سخت فضای پشت سرشان را خالی می گذارند. آن هم بدون پشتوانه و حتی در این صورت نیز همیشه دو یا سه بازیکن برای پوشش در منطقه حاضر می شوند. روی پاس های کوتاه نیز اگرچه النصری ها تبحر زیادی روی پاس های کوتاه و جا عوض کردن های پیاپی دارند اما پرسپولیس در بستن فضا و پرس روی بازیکنان صاحب توپ به ویژه خراب کردن بازی از خط دفاعی حریف نه تنها تبحر ویژه ای دارد بلکه خود پرسپولیس استاد مالکیت توپ در میانه میدان و رساندن توپ با پاس های پرتعداد از خط دفاعی به خط حمله است. بنابراین النصری ها روی این تدبیر هم سخت بتوانند شکافی در میانه میدان یا مرکز خط دفاعی پرسپولیس پیدا کنند. به ویژه این که هم پورعلی گنجی و هم کنعانی زادگان و حتی گولسیانی با بالا نگه داشتن خط دفاعی از یک سو و بازیخوانی خوبی که دارند بعید است در قبال توپ یا بازیکن واکنش دیرهنگامی داشته باشند.

تمام راه های گلزنی را که مرور می کنیم می رسیم به تنها راهی که برای النصری ها باقی می ماند. شوت زنی یا استفاده از ضربه های ایستگاهی و تکیه به خلاقیت باور نکردنی کریس رونالدو و سادیو مانه.

کافی است بازی چند شب قبل النصر در لیگ حرفه ای عربستان را مرور کنیم تا دریابیم 2 گل از 3 گل این تیم روی شوتزنی به دست آمده است. بازیکنان النصر به ویژه ستاره های خارجی این تیم اعتماد به نفس بالایی در شوتزنی دارند. آن ها از کوچکترین اشتباه فردی و تیمی حریف استفاده کرده و با بهره گیری از فضایی که برای شوتزنی و فرو ریختن دروازه تیم مقابل ایجاد می شود، بدون ترس اقدام به شوتزنی می کنند که این شاید مهم ترین خصلت آن ها است. شوت زدن بدون ترس و واهمه از بیرون رفتن توپ. نکته ای که در پرسپولیس کمتر دیده می شود و بارها دیده ایم هافبک های شوتزن پرسپولیس با وجود موقعیت های خوب شوتزنی، باز هم به پاس های کوتاه رو می آورند. آن هم در حالی که تمام هافبک های میانی و حتی مدافعان پرسپولیس شوت زن های خوبی هستند. از سرلک و ریگی و رفیعی گرفته تا کنعانی زادگان و گولسیانی و ...!

به هر روی بی شک شوتزنی مهم ترین تدبیر النصری ها برای رسیدن به دروازه پرسپولیس خواهد بود. شوتزنی و البته تبحر رونالدو روی ضربات ایستگاهی. نواختن توپ با حداکثر سرعت، قدرت و دقت به سمت دروازه بیرانوند.

باید منتظر بود و دید درنهایت بازی فردا شب چه نتیجه ای خواهد داشت و النصری ها موفق خواهند شد از خط دفاعی نفوذ ناپذیر پرسپولیس عبور کنند یا نه.

پیشنهادی باخبر