انتصاب مرتضی آتش‌زمزم به‌عنوان دبیر سومین جشنواره فیلم حوادث و سوانح طبیعی

انتصاب مرتضی آتش‌زمزم به‌عنوان دبیر سومین جشنواره فیلم حوادث و سوانح طبیعی
مرتضی آتش‌زمزم،طی حکمی از سوی سید امیرحسین گرکانی رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی به‌عنوان دبیر سومین جشنواره بین‌المللی فیلم حوادث و سوانح طبیعی معرفی شد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام ستاد خبری سومین جشنواره بین‌المللی فیلم حوادث و سوانح طبیعی، طی حکمی از سوی سید امیرحسین گرکانی، رئیس پژوهشکده سوانح طبیعی و کرسی یونسکو در مدیریت سوانح طبیعی، مرتضی آتش‌زمزم نویسنده و کارگردان سینمای ایران به عنوان دبیر سومین جشنواره بین المللی فیلم حوادث و سوانح معرفی شد.

در متن حکم مذکور خطاب به این فیلمساز آمده: «نظر به سوابق فرهنگی هنری و شایستگی جنابعالی به موجب این حکم به سمت مشاور اینجانب و دبیر سومین جشنواره بین المللی فیلم حوادث و سوانح با تأکید بر کلانشهر‌ها منصوب می‌شوید. امید است با اتخاذ تدابیر لازم و بهره گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری کشور، شاهد برگزاری مطلوب این دوره از جشنواره در راستای آگاهی بخشی عمومی و گسترش تولیدات آموزشی به منظور کاهش خطر حوادث و سوانح باشیم».

آتش زمزم خود تجربه ساخت فیلم‌های مستندی با این محتوا در داخل و خارج از کشور را داشته است که از جمله مستند «رودی که کشته شد» درباره بحران خشکی در زاینده رود است. مستندی که برنده جایزه ویژه هیئت داوران در جشن مستند خانه سینما شد.

این جشنواره پذیرای فیلم‌های مستند و کوتاه با تمرکز بر حوادث و سوانح طبیعی از جمله زلزله، سیل، آتش سوزی و ... خواهد بود و بزودی فراخوان آن و شرایط شرکت و نحوه ارسال آثار مرتبط منتشر خواهد شد. این رویداد هنری نگاهی ویژه به کلانشهر تهران و دیگر کلانشهر‌های ایران و جهان دارد و و، چون سنوات گذشته برای آثار پذیرفته شده تسهیلاتی اختصاص می‌دهد.

یادآور می‌شود دو دوره قبلی این رویداد با عنوان «جشنواره بین‌المللی فیلم بم» در دهه ۸۰ برگزار شد و چهره‌های سرشناس سینمای ایران، چون سیدرضا میرکریمی، تهمینه میلانی، ابراهیم حاتمی‌کیا، ایرج تقی‌پور، کمال تبریزی، فرهاد ورهرام، زاون قوکاسیان و ... به عنوان داور در آگاهی بخشی به  مردم و ایجاد مطالبه از مسئولان درخصوص این موضوع ارزشمند همکاری داشتند.

پژوهشکده سوانح طبیعی متولی برگزاری این جشنواره است.

انتهای پیام/

پیشنهادی باخبر