۱۳ هزار مجوز در حوزه صنایع‌دستی البرز صادر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان البرز گفت: این اداره کل تاکنون ۱۳ هزار و ۶۵۰ مجوز فعالیت در حوزه صنایع‌دستی صادر کرده است که از این تعداد ۸۵۰ مجوز کارگاهی صنایع‌دستی در استان صادر شده و نسبت به پنج سال گذشته رشد حدود سه برابری داشته است.

رحیم خاکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در البرز، اظهار کرد: مجوزهای صنایع‌دستی برای هنرمندان در سه گروه قابل دسته‌بندی است، اولین گروه از هنرمندان دارندگان کارت شناسایی صنایع‌دستی در یکی از رشته‌های مورد تأیید وزارت میراث‌فرهنگی هستند که تاکنون بیش از ۵۵۰۰ کارت شناسایی برای هنرمندان صنایع‌دستی در استان البرز صادر شده است.

وی افزود: دومین گروه دارندگان پروانه تولید انفرادی هستند که بدون داشتن نیروی کار و به صورت انفرادی در کارگاه‌های کوچک خود مشغول به فعالیت و تولید هستند. تا کنون بیش از ۴۲۰۰ مجوز در این حوزه صادر شده است.

خاکی دسته سوم را دارندگان کارگاه تولیدی صنایع‌دستی عنوان کرد که از یک تا ۵۰ نفر و بیشتر نیروی کار دارند و تا کنون حدود ۸۵۰ فقره پروانه تولید کارگاهی در این استان صادر شده است و نسبت به ۵ سال گذشته نزدیک به سه برابر رشد داشته و از ۳۰۰ کارگاه در سال ۹۸ اکنون به ۸۵۰ کارگاه رسیده است.

وی همچنین از صدور مجوز مشاغل خانگی برای بیش از ۳ هزار نفر به صورت مستقل و بیش از ۱۰۰ نفر به صورت پشتیبان خبر داد.

پیشنهادی باخبر